KA
Soru Sahibi
23 Kasım 2015 21:12

baş dönmesi

sayın hocam iyiakşamlar bir yıl önce anjio oldum stent takıldı.biraysonra sabah başım döndü bulantı-terleme ile bayıldım ayılınca kusma oldu .kardiyoloji ye gittim 24 saat yoğun bakımda kaldım kalp krizi belirtisi görünmedi. bu bayılma iki seferde aynı şekilde ayrı aylarda oldu ama baş da sersemlik baş dönmesi bir yıldır devam ediyor ayakta durunca-heyecanlanınca-panikte-kötü olaylarda-bayılma hissi çoğalıyor.daha önceleri panik atak rahatsızlığım vardı bu bayılma dan sonra çoğaldı.kan tahlili için gittim açlık şeker 175-tokluk 258 çıktı.bu başdönmeleri şekerden mi- yoksa pisikolojikmi acaba iş yerinden ve evden uzağa yalnız çıkamıyorum.tomografi cihazına giremiyorum.gözlerimin üstünde ağırlık var .kullandığım ilaçlar dilatrend 12,5 günde 2--coraspirin-bir yere gideceğim zaman xanax 0,5 yarım içiyorum .önemli birileriyle konuşurken aşırı trleme oluyor.başıma dönme geliyor bayılacak gibi oluyorum hemen kendimi dışarı atıyorum kendi normal ortamıma geri dönünce rahatlıyorum.hocam kısacası bu nedenlerin şekerdenmi -psikolojikmi olduğunu sizden bilgi istemiştim.nerelere gideyim nelerimi baktırayım çok zor durumdayım beni yardımcı olursanız çok memnun olacağım.şimdide teşekkü edrim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

olasılıkla beyin dolaşım bozukluğunuz var. Ayrıca anksiyete-panik bozukluk atakları yaşıyorsunuz. Öncelikle nöroloji ve gerekli görülürse ayrıca psikiyatri uzmanı tarafından değerlendirme ve tedavi uygun olur.

9 Aralık 2015 22:35