ÖÖ
Soru Sahibi
27 Şubat 2015 17:39

bas cevresi

Merhaba hocam benim bebegim 4 aylik kilosu 6300 gr.boyu 63cm.bas cevresi 40 cm acd3 vermeyi biraktim bas cevresinin gelisimi yavaslamis degerlerimiz nasil degerlendirebilirmisiniz cok tesekkur ediyorum iyi calismalar.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ali Muslu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

doğum kilosunu ve doğum boyunu yazmadığınız için verdiğiniz ölçülerle gelişimini değerlendiremiyorum. *** *** ** gr civarı doğdu ise ve anne sütü alıyorsa kilosu iyi sayılabilir. bıngıldak diye bildiğiniz ön fontaneli açıksa baş çevresi büyümesi durmaz devam eder. kendiniz elinizi bıngıldağına koyun. açık ise d vit 3 e devam edin

11 Mart 2015 00:57
ÖÖ
Soru Sahibi

Suanda 8 ayligiz bingildagi kapanmak uzere dr oyle soyledi acd3 vermiyorum. Dogru bir uygulama mi. Suanda bas cevresi 44 cm

1 Temmuz 2015 10:16
Uzm. Dr. Ali Muslu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

baş çevresi normal acd 3 vermeye devam edebilirsiniz

7 Temmuz 2015 11:58