öG
Soru Sahibi
20 Mart 2016 23:41

Bas cevresi normalmi

Slm doktor bey daha öncede yazmıştım size premeture dogan bir bebeğim var *** *** ** doğumlu 1870 gr 39 cm dogdu baş çevresini bilmiyorum yalnız kafama takılan kızımın baş çevresi şu an 39.5 baş çevresi boy 62 kilo 7 normalmi dir özellikle baş çevresi çevremdeki bebeklere bakiyorumda başları benimkinden buyuk

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Cengizhan Elmas
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklarınızı; karşınızdaki, komşunuzdaki, çevrenizdeki hatta akrabalarınızdaki çocuklarla kıyaslayarak düzgün büyüyüp büyümediğini takip edemezsiniz.

21 Mart 2016 10:44
öG
Soru Sahibi

Diğer bir sorumda mama 1 numara kullaniyoruz nisanin 12 sinde 6 aylik olucak mamayi düzeltilmiş yasa göre mi değiştiricem yoksa doğduğu günden sayipmi 2 numaraya basliycam düzeltilmiş yas olursa daha 4 aylik olucak cunku

21 Mart 2016 13:20
Uzm. Dr. Cengizhan Elmas
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Yaşına göre kullanınız. Düzeltilmiş yaşı gelişimsel değerlendirme için kullanınız.

21 Mart 2016 13:26