UM
Soru Sahibi
25 Temmuz 2014 09:36

baş boyun diş kemiği burun kemiği ağrısı

merhabalar hocam.benim hastalığım sağ boyun sağ başım, sağ burun kemiğim, sağ üst çene kemiğim, sağ alt en arka dişim devamlı ağrıyor nöroloji bölümüne gittim miğren dedi ama diş çene kemiğinin burun kemiğinin ağrısının migrenden olmadığını söyledi.kaç tane diş doktoruna gittiysem çözüm bulamadılar hatta sağ üst 20 lik dişin bitişiğindeki dişi çekildi geçer mi diye geçmedi sağ üst 20 lik dişim çekildi tamamen çıkmış haldeydi 20 lik dişim yine geçmedi.şimdide sağ alt 20 lik dişimin olduğu yerde de ağrı var sağ burun kemiğimin olduğu yerde ağrıyo.hepsi aynı anda ağrıyor.ne olur bir yol gösterin hocam.nöroloji doktoru bana avmigran ve laroxl diye ilaç verdi.laroxl devamlı kullanıyorum.avmigranı da ağrı olduğunda kullanıyorum.2-3 günde bi avmigran hapı alıyorum midem hapkolik oldu.yardımlarınızı bekliyorum hocam ne yapmalıyım hangi bölümlere gitmeliyim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sevgi Kesici
Anestezi ve Reanimasyon

Merhaba M.Ali Bey, Sizin ağrınız Trigeminal Nevralji gibi duruyor. (Trigeminal sinir: 5. beyin siniri olarak da bilinir.) Trigeminal nevraljide : ağrı kendiliğinden başlayabildiği gibi soğuk ve sıcak gıdaların alınması, konuşma, hafif bir rüzgâr, yüze ışık teması, yutkunma, çiğneme, yüz hareketleri, dokunma gibi uyarıcı nedenler de ağrıyı başlatabilir. Ağrı genelde yüzün tek tarafında olup nöbetler şeklinde gelir ve oldukça şiddetlidir. Nöbetten sonra ise yüzün o bölgesinde kunt bir ağrı devam eder. Nöroloji doktoruna gitmişsiniz nörolojik bir patoloji saptanMAdığına göre ayrıca diş hekimine de başvurmuşsunuz ve fayda görmemişsiniz; bu aşamada trigeminal nevralji olabileceği kanaatindeyim. Sizin ALGOLOJİ (Ağrı) doktoruna gitmeniz gerekir. Eğer Tanınız Trigeminal nevralji ise; size önce ilaç tedavisi başlarlar geçmez ise farklı tedavi yöntemlerini: trigeminal sinir blokajı veya trigeminal radyofrekans termokoagülasyon yapabilirler. Ancak bu olası tanım muayene etmeden olduğundan dolayı en sağlıklı tanıyı sizi muayene eden ağrı doktorunuz koyacaktır. Dolayısıyla sizin AĞRI (ALGOLOJİ) doktoruna gitmeniz size fayda sağlar. Soru sormaktan çekinmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

26 Temmuz 2014 09:40
Doç. Dr. Sevgi Kesici
Anestezi ve Reanimasyon

Merhaba M.Ali Bey, baş ağrınıza çözüm bulundu mu acaba?

6 Ağustos 2014 05:03