EG
Soru Sahibi
3 Kasım 2021 23:48

Balkona Konan Güvercinler ile İlgili

Merhaba, Size yazmam doğru mu bilmiyorum ama, internetten veterinerleri araştırdığımda isminizi gördüm ve iletişim bilgilerinizi de bulunca size yazmak istedim. Veterinerlik alanı ile ilgili bir konuda kafama takılan bir konu var, nitekim araştırdığımda tam bir kaynak bulamıyorum. Bu nedenle de size yazmaktayım. Benim yeni taşındığım dairemin balkonuna birçok güvercin konuyor ve balkonuma dışkı/idrar bırakıyorlar. Bu dışkı ve idrarleri temizlerken ''Acaba bu atıklar beni hasta eder mi?'' gibi bir düşünce aklıma geldi. Bende kaygı bozukluğu var ve bu konuda beni rahatsız etti, diyebilirim. Şahsen 1 aydır aynı evdeyim ve balkona pek çıkmasam da, arada temizliyorum ve bir sağlık sorunum olmadı ama ''Bünyemde bilmediğim bir şey olabilir mi, bu güvercinler bana; başkalarına da bulaşabilecek bir hastalık vermiş olabilir mi?'' gibi sorular zihnimde dolaşıyor. Veterinerlik alanında bu durum için ne gibi bir yorum yapılabilir? Umarım vaktinizi boşuna almamışımdır. Cevabınızı bekleyeceğim. Saygılarımla, Gorkem

1 cevap
Cevaplar (1)

Bir problem olacağını düşünmüyorum şu dönem için zaten bir salgın hastalık yok siz yine de temizlik yaparken eldiven ve maske kullanırsanız daha iyi olur.

5 Mayıs 2022 18:27