YA
Soru Sahibi
27 Aralık 2019 19:33

Bakteri üremesi

Hocam merhabalar .Hocam bundan 3 ay önce vajinal yoldan korunmasız birlikteliğim olmustu.bel soğukluğu teşhisi konularak tek kullanımlık iğne tetradox ve majezik hap kullandım .idrarda yanma geçti fakat sabahları penis ucunu siktirdigimda şeffaf akıntı geliyordu .tekrar hekimime başvurdum azeltin ve ciprasid hap verdi .sonuç yine aynı Ve ek olarak panisimin ucunda sürekli idrar var hissi de eklendi .bu sefer idrar ve meni kültürü istedi sonuc idrar kültüründe üreme olmadı ama meni kültüründe METİSİLİN DUYARLİ STAPHYLOCOCCUS AEURES üredi yazıyor haftasonu olduğu için doktorumla gorusemedim hocam bu nedir tehlikelimidir kısırlık gibi bir riski varmıdır ? Endiselenmeliyim hocam lütfen yardım edin .

4 cevap
Cevaplar (4)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

MRSA ciltte bulunan bir mikroptur.Buluduğu yere göre önem taşır.Akıntıda üremesi önemsizdir.Kısırlık yapmaz.

27 Aralık 2019 20:06
YA
Soru Sahibi

Hocam yani meni kültüründe METİSİLİN DUYARLİ STAPHYLOCOCCUS AEURES bakterisi uremis olması normalmidir ? Endiselenmeme gerek yokmudur ? Dediğim gibi bel soğukluğu tedavisi görmüştüm eğer bel sogukluguyla ilgili bakteri olsa meni kültüründe çıkarmıydi hocam ben 2 kere geçirdim bel soguklugunu kısırlık riskinden çok korkuyorum hocam lütfen biraz bilgilendirirmisiniz :( Allah razı olsun simdiden

28 Aralık 2019 07:36
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

MRSA CİLTTE BULUNABİLEN bir mikroptur.Meni kültüründe değilde başka yerde yani infeksiyon odağında çıkması önem taşır.Sizin için önmsizdir.Bulaştır.Kafaya takmayın.

28 Aralık 2019 13:07
YA
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam .son bir sorum olucak peki bel soğukluğu genore ve clamidya eğer hala var olsaydı yani geçmemiş olsaydı meni kültüründe üreme olurmuydu yani meni kültüründe çıkarmıydi ?

29 Aralık 2019 09:47
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

kLAMİDYANIN üretilme şekli değişiktir.ayrıca istenebilir.Gerekirse.Şu an gerek yok.Boşuna para verme.

29 Aralık 2019 12:29
YA
Soru Sahibi

Hocam peki sabahları penisimi siktirdigimda gelen çok az şeffaf renkteki akıntı niye geliyor olabilir ? Ve bide idrar yaptıktan sonra sanki penisimin ucunda bir iki damla idrar varmış hissi oluyor. Bel soğukluğu rahatsızlığı geçirdikten sonra oldu bunlar yani bunlar staphlycoccus bakterisi bunlara sebep oluyor olabilir mi

30 Aralık 2019 08:58
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Gelen sıvı prostat sıvısıdır.Önemli değil,Doktorunuzdan da bu konuda yardım alabilirsiniz.

30 Aralık 2019 11:57