EG
Soru Sahibi
16 Kasım 2013 15:34

BAĞIŞIKLIĞIN SABİT DURMAMASI

Merhaba doktor bey.arkadaşımın dizi sürekli şişip ağrıyordu .doktor sinovit demiş. şimdide bağışıklığı bozuldu. vücut direnci hiç sabit kalamıyor.direnci 60 iken ertesi gün 30 a düşüyor. hergün serum yiyor. şuanda hastanede yatıyor bağışıklığı yüzünden.doktor sinovit yüzünden bacakta oluşan baker kisti inceledi.tekrar çıkar diye kisti almadı.belki bağışıklığı bacaktaki kist bozuyordur diye düşündü. çaresi yokmu sebebi nedir bunun.nette araştırma yaptım otoimmün hastalıklara rast geldim . bu tür hastalıklardan birisimi acaba bu.bağışıklık sisteminin kendi vücuduna saldırması böyle bişey olabilirmi. varsada tedavisi mümkünmü.romatoid artrit olabilir diye düşünüyorum kendisi.ben ona nasıl yardımcı olabilirm iyileşmesi için ? şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Şengül
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmünoloji

Sayın Ekşi , Arkadaşınızın bir immünoloji ve/veya romatoloji uzmanına müracaatı gerekli. Bunu sağlamanız ona yardım etmeniz demektir. geçmiş olsun.

29 Kasım 2013 09:55