EB
Soru Sahibi
15 Şubat 2016 12:59

bağırsak düğümlenmesi

hocam merhaba, yaklaşık 70 günlük bir kızımız var 6 gündür kakasını yapmıyor, anne sütü ile besleniyor, genelde anne sütü ile beslenen çocuklarda olabileceği söyleniyor ama dünden beri çok huzursuz, bu gece fitil yapacağız fakat, kafamızı karıştıran bir durum var, bağırsak düğümlenmesi olayında alttan gaz çıkarma olur mu, çünkü bebeğimiz alttan gaz çıkarabiliyor, bu konu hakkında yorumlarınız nedir acaba? Değerli cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Burak Ertok, barsak düğümlenmesinde alttan gaz da çıkarılamaz. Ancak, kısmi tıkanıklıklarda bazen gaz da çıkarıldığı olur. Kusması da varsa, bebeğinizi bir çocuk cerrahisi uzmanına göstermenizde yarar var. Sağlıklı günler dileğimle.

15 Şubat 2016 13:39
EB
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederiz hocam, kusması yok, sadece dün geceden beri çok huzursuz ve sürekli ağlıyor bizde kaka yapamamasına bağladık ama anne babası olarak çok tedirginiz, bugün fitil yapacağız ama sizin öneriniz nedir acaba, fitilden önce bir çocuk cerrahisine mi göstermeliyiz

15 Şubat 2016 13:47
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Rica ederim. Fitil koymanızda sakınca yok. Ama bu alışkanlık haline gelmesin. Kaka yapmada bir sorun olup olmadığını bir uzman hekim değerlendirsin. Bu sorunun illa barsak düğümlenmesi olması gerekmez. Tekrar geçmiş olsun.

15 Şubat 2016 13:50