az
Soru Sahibi
5 Mart 2016 16:36

bacakta uyuşma ve karıncalanma

Hocam merabalar.*** *** ** tarihinde bel fitigi icin epiduroskopi ve aynı anda ozon tedavisi uygulandi.fakat kuyruk sokugunda daha önceden oluşan darbe sonucu eğrilik oluşmuş.kamerayla giriş çok zor olmuş. Şimdi ise bacağımda karıncalanma ve uyuşma var.bu durum gecicimi acaba?ilginiz için teşekkür ederim .

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Sayın Zeyyat bey bir kere epiduroskopi bel fıtığı tedavisi olmaz. Neyse uygulandı diyelim böyle sıkıntıları olabiliyor. Eğer EMG testi yaptırırsan -nöroloji uzmanına- sinirin hasar görüp görmadiği belli olur. Bu arada B vitamini kullanmaya başlamalısın. geçmşi olsun

6 Mart 2016 02:44
az
Soru Sahibi

Hocam ağrı merkezinde kamera ve lazer ilekuyruk sokumundan girerek fıtığının içindeki sıvıyı yok edeceklerini bunun adının epiduroskopi olduğu söylendi. Fakat yapılan yada yapılamayan bu işlemde fıtık olduğu gibi duruyor .böyle bir yöntem gerçekten varmı? Teşekkür ederim.cevaplarınız için.

20 Mart 2016 15:54
Prof. Dr. Nurettin Lüleci
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

ben size cevap vermiştim

23 Mart 2016 11:42