KS
Soru Sahibi
25 Ocak 2018 18:46

bacaklarda morluklar

Hocam merhabalar efendim bacaklarımda kendiliğinden olusan yarım dakikalık kasıntı ardından morluklar oldu , 32 yasındayım özel bir hastanenin kalp ve damar cerrahisine gittim, kendileriyle ilintili olmadıgını morlukların variste olmadıgını soyledi.bununla alakalı özel bir tıp merkezinde rbc,mcv,rdw yuzdesi,,rdwA,hct,plt,mpv,pdw,pct,lpcr,wbc,hgb,mch,mchc,lym,gran,mıd,lym yuzdesi,gra yuzdesi,mid yuzdesi creaktif protein, rf, sedimentasyon hepsi normal çıktı bende cildiyeden randevu aldım hocam sorun ne olabilir nereden randevu almalıyım

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Hematolojinin de görüşünü alın. Özellikle kadınlarda görülen ve özellikle de bacakta morlukla giden bazı hastalıklar var. Tabi ki genel anlamda da morluk yapan sebepleri yönüyle de bakılmalı. Bu olasılığın ekarte edilmesi uygun göründü. Geçmiş olsun.

25 Ocak 2018 19:20
KS
Soru Sahibi

hocam plt 303 cıkmıs dediğim gibi yasım 32 biraz yuksek mi 200 civarlarında mı olması gerekiyor.

26 Ocak 2018 11:17
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Plt 150 bin ile 450 bin arası normaldir. Yani sizinki normal.

26 Ocak 2018 13:46