KT
Soru Sahibi
1 Haziran 2016 20:15

Bacaklarda morluk

Hocam iyi günler benim çok uzun zamandır yıllardır özellikle bacak ve kollarında darbeyle oluşan kolay morarmalar oluyo devamlı kan testi yapiliyo trombosit dahil tüm değerlerin normal cikiyo. dun periferik yaymada yapildi doktorlar hersey normal dedi hemogram da yaymada da sorun yok dendi. Ama internetten baktım losemi belirtisi olarak okudum panik atak hastasiyim çok endiselendim hocam sizce bu testlerin normal olması yeterli mi defalarca test yaptirdim hep 290 bin 300 bin cikiyo trombosit degerim losemiyle ilgili yada başka test yaptirmali miyim. Morluklarin sebebi losemi olsa trombositler hemogram ve periferik yayma da normal cikar miydi

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Morluklarin sebebi cogunlukla ostrojen hormonunun kilcal damar duvarini zayiflatmasi ile ilgili. C vitamini damar duvarinda kollajen yapimini artirarak morluk olusumunu azaltir. Haftada 3 gun 500 mg redoxon alabilirsiniz.

2 Haziran 2016 06:13
KT
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam

2 Haziran 2016 20:18
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Gecmiş olsun

18 Haziran 2016 19:36