yx
Soru Sahibi
28 Nisan 2021 02:23

bacak ağrısı,1 yıl evden çıkmamak

merhabalar ben 21 yaşında bir bayanım .korona sebebiyle 4-5 gün dışında ciddi manada evden 1 yıldır hiç dışarı çıkmadım.başlarda az da olsa spor yapmış olsam da daha sonrasında sporu tamamen bıraktım.günlük ufak tefek ev işleri dışında hiç hareket etmiyorum.okuduğum bölüm dolayısıyla da saatlerce masa başında vakit geçiriyorum.bir süredir dizlerimde ve bacaklarımın dizden aşağıda kalan kısımlarında ağrı yaşıyorum.bacak ağrısı özellikle regl zamanlarında ve yürüdüğümde maksimum seviyeye ulaşıyor zaten bacak ağrımı regl olduğum bir günde yürürken fark etmiştim.ufak tefek ağırmaya başlayan bacaklarıma birden yürüyemeyecek kadar feci ağrı girmişti.şimdilerde 1-2 saat ayakta dursam hemen bacaklarıma ağrı giriyor diz ağrısı ise bilhassa oturduğum masadan kalkınca kendini hissettiriyor.Bunun nedeni ne olabilir ?Ayrıca ayaklarımda 1-2 senedir varis de var. benim gibi evden hiç çıkmayan insanlara verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Nimet Dörtcan
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Merhabalar Daha çok gençsiniz, bu kadar hareketsizlik sizin kas iskelet sisteminizi bozar. Anlattığınız ağrılar ve güçsüzlük muhtemelen hareketsizlikten. Size önerim öncelikle yürüyüş, egzersiz, ağrılar devam ederse fizik tedavi bölümüne görünmeniz Geçmiş olsun

7 Mayıs 2021 17:07