SK
Soru Sahibi
5 Nisan 2017 10:22

Babayla iletişim problemi

Merhaba Nilüfer hanım Kızım 15 aylık biraz umursamaz bir yapısı var mesela bir çocuk onunla oynamaya çalıştığında görmezlikten geliyor kendi kafasına göre hareket etmeyi seviyor birde en önemlisi babasıyla iletişimi biraz farklı babası ona karşı çok ilgili ama kızım ona karşı biraz soğuk davranıyor mesela baba kelimesini farkında olarak kullanmıyor babası onu sevmek istediğimde çığlıklar atıyor kendi isterse yanına gidiyor ama oda çok nadir ne önerirsiniz baba olgusunu oluşturmak için neler yapabilirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Kızınızın babası ile iyi bir iletişiminin olmasını istiyorsanız, babası onunla oyunlar oynamalı. Buradaki sihirli kelime oyundur. Gereksinimlerinin karşılanmasında destek olması ve onun yaşına uygun, dikkatini çekecek oyunlarla hayatına girebilir. Dikkatini çekmeye başladıktan sonra, oyunlarla ona güven duyacak ve birlikte zaman geçirmek isteyecek, dünyasına kabul edecektir. Mutlu günler dilerim.

28 Nisan 2017 13:21