GA
Soru Sahibi
30 Haziran 2010 18:27

Babamin panendoskopi raporu: ozofagus Z cizgisinden itibaren 5 mmden kisa m

Babamin panendoskopi raporu: ozofagus Z cizgisinden itibaren 5 mmden kisa mukozal kirilmalar izlendi. inversiyonda kardiya ve fundus olagan, herni posu izlendi. korpus mukozasi soluk gorunumlu olup biyopsi alindi, antrum olagan. pilor forme. bulbus hiperemik, bulbus - duodenum 2. segment gecis bolgesinde odemli, hiperemik, yaklasik 1 cmlik, mukozadan kalkik ulsere lezyon izlendi. Hizli ureaz testi: negatif endoskopik tani: ozofajit grade A, hiatal herni atrofk gastrit?+bx, bulbit. Ltf yorumlar?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Tüzün İnce
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

ülsere lezyon hakkında tanıda bir bilgi vermemiş. Bu endoskopiyi yapan hangi branştandı?. Mümkünse gastroenterolog yapsın eğer öyleyseaçın telefonu ve sorun bu ülsere lezyon nedir anlayamadık diye. diğer bulgular mide fıtığı ve reflüyü gösteriyor. Atrik gastrit de patolojide desteklenmelidir

30 Haziran 2010 20:24