TU
Soru Sahibi
16 Şubat 2020 22:06

B vitamini - Parkyn etkileşim

Değerli Hocam, Babam 74 yaşında parkinson hastası, parkyn (0,25mg) ve nootropil (800 mg) ilaçlarını kullanıyor. Tahliller sonrası benexol b12 vitamini önerilmiş, ancak söz konusu ilaçlarla birlikte benexol b-12 vitaminin kullanılması uygun olur mu? Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Atila Karaalp
Tıbbi Farmakoloji

Bir sakıncası olmaz, bu ilaçlar birlikte kullanılabilir. Eğer Parkinson için levodopa kullanıyor olsaydı o zaman B vitaminleri ile alınması etkiyi azaltırdı ama pramipeksol ile olumsuz bir etkileşme söz konusu değildir. Sağlıklı günler dilerim.

24 Şubat 2020 12:36