uf
Soru Sahibi
9 Mart 2016 23:56

AYAK VE EL PARMAGINDA KASILMA

Merhaba hocam 22 yasindayim. Bu yasima kadar ayaklarimda yada ellerimde hic bir kasilma olmadi. Kramp hic yasamadim Ama su 2 3 ay icin de sag elimdeki serce ve yuzuk parmağım siklikla ama agrisiz kasiliyor. Elimde bisey olsun olmasin parmaklarim istemsiz olarak atiyor. Ve sol ayak parmaklarim siklikla kasiliyor. Uyusma degil kramp degil agrisiz sekilde kasiliyor. Ve araba surerkende beni rahatsiz ediyor. Hareket etmeme engel olmuyor ama ilerde engel olcagindan korkuyorum Ve arabayi da 3 yildan beri kullaniyorum ama hic bunu yasamamistim Sizde nedeni nedir ve cerrahi mudahale gerektirebilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Emre Lakşe
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Muayene etmek ona göre tetkik istemek uygun olur. Kramp-kasılma ön planda ise magnesyum veya kalsiyum eksikliği de olabilir. Geçmiş olsun.

10 Mart 2016 09:10