CK
Soru Sahibi
29 Ağustos 2020 10:05

Ayak tırnaklarının uzaması

Merhaba Hocam. 13 aylık bir kızım var. Yaklaşık 4 aydır ayak tırnaklarında hiçbir uzama yok. 1 mm dahi uzama göremedim. El tırnakları gayet hızlı uzuyor. 1 ay önce tahlil yapıldı ve değerler normal çıktı. Farklı bir sebep olabilir mi? Varsa nedir ve nasıl çözüm bulabilirim? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba El tırnaklarının yenilenmesi 4-6 ay ayak tırnaklarının yenilenmesi 12-18 ayı bulur. Yani, ayak tırnakları el tırnaklarına göre çok daha yavaş uzar. O yüzden endişelenecek bir durum yok. İyi günler...

29 Ağustos 2020 10:46