AF
Soru Sahibi
3 Kasım 2021 03:52

Ayak tabanında ağrılı kitle

Merhabalar...Gecenin 3buçuğunda yazıyorum..Eşimin (erkek/32) ayak tabanında agrılı bir kitle meydana geldi. İyilesme gostermeyip hareket kisitlamaya baslayinca bir ortopedi uzmanina gorundu. Sadece fiziki muayene edip bir de dermatolojiye görünmesini soylemis. Dermatolog da,enfeksiyon gibi gorunuyor deyip 1000 mg augmentin,probiyotik ve agri kesici vermis. Eşim antibiyotigi kullanirken kitle dagilir gibi oldu sertlik azaldi fakat antibiyotik biteli 2gun oluyor tekrar sertlesme var o bolgede. .. İnternetten bir cok tibbi makale de dahil olmak uzere arastirma yaptim. Yumusak doku sarkomu olma ihtimali var midir. Tümörler augmentin gibi kucuk ölcekli bir antibiyotige bu tür cevap verebilirler mi... Lenf düğümleri vs, ayak tabaninda gorulur mu..Bu kitle ort@-@ cikmadan 2hafta kadar once halisahada bilek burkulmasi yasamisti,onun travmatik bir uzantisi olabilir mi yada.... Moralim çok bozuk. Teşekkür ederim... Not: Eşim gunluk olarak fazlaca adım atan (20bine yakın bazen)(ayaklari genelde zaten agrir yorgunluktan)hareketli iş ortaminda çalisan bir birey...(herhangi bir zorlanmanin sebep olabilecegi dusunulebilirse diye belirtiyorum)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Er
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Fatma Hanım, Geçmiş olsun. Ayak tabanındaki kitlenin yapısının belirlenmesi amacıyla görüntüleme yapılması uygun olur. ortopedi uzmanına antibiotik sonrası durumu değerlendirmek için başvurmanızı öneririm. Sağlıkla

3 Kasım 2021 08:50