28 Şubat 2018 23:36

ayak bileğim

Merhaba iyi günler.Mayıs 2017 de basketbol oynarken sol ayağımın üstüne yan basıp sıçradım yani bilek burkulma hareketini yapıp üstüne tüm yükümü verip sıçradım sonrasında alçıya alındı 3 hafta alçıda kaldı alçıdan çıktıktan 2 hafta sonra koşmaya başladım hiçbir zaman tam olarak iyileşmedi aralık 2017 de mr çekildi mr sonucumda: Fibula distal epifizinde minimal kemik iliği ödemine ait görünüm dikkati çekmiştir. Kalkaneus lateralinde minimal kemik iliği ödemi izlenmektedir. Anterior talofibuler ligamentte grade-1 sprain izlenmektedir. 10 gün fizik tedavi gördüm tekrar doktora göründüm mr çekildi mr da hiçbir şey çıkmadı fakat tahmini olarak ağustos veya eylülden beri iç ayak bileğimdeki kemiğin hemen yanında sert bir şişlik var ne olabilir acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

MR ve diğer görüntüleme yöntemlerinde Ayak bilek bağlarına ait bir problem yaşamışsınız. Kontrol MR da bir şey çıkmaması ancak ağrınızın devam etmesi detaylı muayene gerektiren bir durumdur. Fizik muayene çok daha önemli hale gelmiş. Güvendiğiniz, işinde uzman bir meslektaşıma detaylı muayene olmanızı ve önerilerini almanızı tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.

8 Mart 2018 22:10