SM
Soru Sahibi
10 Aralık 2021 12:04

Atriyal fibrilasyon

Selam hocam artık sorularımıza cevap vermez oldunuz ben yinede Sonkez soruyum her gece uykuya dalarken kalbimde tekleme ektrasistol başlıyor saatlerce sürüyor holter takıldı 1836 adet supreventiküler erken atım çıktı.bir dakkka değil iki kez birer saniye atriyal fibrilasyona girmişim holterin genel tablosunda bir dakkanın altında olduğu için 0 saniye yazıyor 3doktora göründüm ikisi ablasyon olma biri ablasyon ol diyor sizce ne yapmalıyım kafam karıştı bazı kişiler sende af yok olsa saatlerce çarpıntı atakları olur diyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Aşırı yoğunluk ve kendi yüz yüze hasta trafiğimden dolayı şu sıra buraya fazla zaman ayıramadım. Anlattığınız tablo içinde ablasyon tartışacak düzeyde bir yoğunluk görmedim. Şimdilik daha basit yöntem ve yaklaşımlarla izlenebilir fikrindeyim. Selamlar..

11 Aralık 2021 10:27