ab
Soru Sahibi
28 Ocak 2021 15:07

Ast degeri

Hocam farklı bı mail adresinden yazıyorum,günlük bir mesaj hakkımız olduğundan,oğlumun ast değeri hakkında soruma hemen cevap vediniz ve ilgilendiniz,tüm değerler normal sadece ast doğduğundan bu yana yüksek,alt ve keratin kinaz normal,sanırım ben yanlış yazdım makro ast testi diye bişey yazdım siz öyle bir test yok demistiniz,''Macroenzyme analysis' isimli özel laboratuvarda yapılan birt test varmı,yaptıralım mi,en son ast değeri 46 çıkmıştı bu arada,devlet Hastanesi'nde 50-60 arası çıkıyor,tıp fakultedinde *** *** ** gibi değerler cikiyor

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bence teste falan gerek yok ama "macroenzyme" bakılabiliyorsa bir sakıncası yok yapılmasının.

1 Şubat 2021 09:22
ab
Soru Sahibi

Hocam çok teşekkür ederim,ilginize alakaniza,Allah razı olsun,

1 Şubat 2021 10:31
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

1 Şubat 2021 11:01