TB
Soru Sahibi
7 Mayıs 2012 11:25

aşılama

hocam az önce cevabınız için teşekkür ederim aşılamam e2 takibi yapılarak yapıldı aşılamam yumurta çatlamadan 24 saat önce yapıldı daha önce 2 başarısız aşılamam oldu bunlarda hep yumurta çatladıktan sonra olmuştu bu sefer yumurta çatlamadan oldu yani yaklaşık 24 saat önce o yüzden sormuştun spermler tüplerde ne kadar yaşar diye okuduklarıma göre spermin tüplerde yumurtayı bekliyor olması daha iyi olduğunu okumuştum. hocam biraz uzun oldu ama demek istediğim yumurta çatlamadan yaklaşık 24 saat önce oldu aşılamam şansım azalmış olmaz dimi sabrınız ve cevabınız için teşekkür ederim allaha emanet olun

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Evrim Ünsal
Histoloji ve Embriyoloji

tekrar merhaba denediğiniz yöntem pek uygulanan bir yol değil. ancak kendi talebinizle böyle bir uygulamayı yapmakta bir sakınca yok. spermin canlılığı kişilere göre değişiyor. bazen 5 gün oda ısısında yaşayan spermler görüyoruz ama genel ortalama 2 gün. ancak hareketlilik gitgide azalıyor. zaman belli bir noktadan sonra aleyhe işliyor. bu uygulamanızda da eşinizin gebe kalamaması halinde ileri test ve yöntemlere geçmenizde fayda var. sağlıklı günler

8 Mayıs 2012 11:57