14 Nisan 2014 20:56

aşılama

hocam merhaba sıze daha oncede yazmıstım...ben kocaelı unvtesı tıp fakultesınde laborantım sızı oradanda tanıyorum..benım amh ım dusuk cıkmıstı bırıncı calısma 0.76 ıkıncı calısma0,08cıktı fsh 8,6 dıger butun hormon testlerımın hepsı normal.suan emek hoca ve sabia hoca bana tedavıye basladılar.adetimin 2. gunu ultrasonda sağ 4-5 sol 2-3 çıktı.rahımınde 6,2 kalınlasma gordu emek hoca .. bugun ıcın sulu ultroson ıstedıler polıp yada mıyom varmı dıe goremedıler normal ultrosonda.allaha sukur temız cıktı sulu ultrasonum sadece endometrıyumda duzensızlık gorduler bunuda adetımın 5 ıncı gunum olmasına ve kanamam vardı bıraz ona bagladılar...eşimin spermogram testı normal saglıklı bugun baktırdık..sabıa hoca onumuzdekı ay hap a başlayıp aşılama olmayı olmazsa ıgne ıle aşılama olmayı onlarda olmassa tup bebege gecılcegını soyledı...daha yenı evlısın 10 aylık senı yormayalım dedıler hatta emek hoca panık yapma sen gencsın dogal yolla bıle hamıle kalabılırsın dedı...hocam ben sabıa hocaya ve emek hocayada cok guvenıyorum ama sızınde cok ıyı bır hoca oldugunuzu bılıyorum burdakı calısmalarınızdan sız bana ne onerırsınız ızledıgımız yol dogrumu ve hocam benım dogal yolla ve ozellıkle aşılama ıle hamıle kalma sansım nedır ..cok uzuluyorum cok streslıyım...eger gelın bende bakıyım dersenız sızın ozel muaynanenızede gelırım...msjlarıma cevap verdınız ıcın ayrıca cok ama cok tsk ederım...allah sızden razı olsun...destegınız ıcın cok sagolun eray hocam...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bence on ay yeterince denemişsin. amh düşükse hemen aşılamaya geçin olmazsa tüp bebek. tabi kendi kendine gebe kalma şansın var ama bu arada da yumurtalarının daha da azalma şansı olabilir. Arkadaşlarım en iyisini yapar olmazsa bir gelirsin bakarız. Geçmiş olsun

15 Nisan 2014 10:29