TS
Soru Sahibi
30 Kasım 2021 23:21

Aşı yaptıktan sonra ses kısıklığı

İyi akşamlar. Dün 6. ay aşılarımızı yaptırdık. Çocuk felci aşısı olduğunu söylediği bir damla da verdi hemşire arkadaş ancak bebeğin sanki sesi kısıldı iki gündür boğazı ağrıyor gibi bir hali var acile gelmeli miyiz.? Alerjik bir durum olabilir mi.? Sanırım izindesiniz ne zaman geri döneceğinizi öğrenebilir miyim kontrol randevusu için. İyi akşamlar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Muhammet Mesut Nezir Engin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Aşı sonrası alerjik durumlar ilk 6 saat içinde olur genellikle, ses kısıklığı çok ağladıysa olabilir veya boğaz enfeksiyonu olduğunda. İyi durumda değilse muayene yaptırmanızı öneririm. 20 gün sonra poliklinik yapmaya başlayacağım inşallah. Geçmiş olsun

1 Aralık 2021 08:11
Uzm. Dr. Muhammet Mesut Nezir Engin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Geçmiş olsun.

1 Aralık 2021 08:12