TH
Soru Sahibi
24 Mayıs 2021 10:32

Aşı Alerji

Hocam merhaba. Benim kanda alerji değerlerim yüksek çıkıyor, Sinovac aşısının ilk dozunu alerji hapı içerek yaptırdım bir sorun olmadı. Aceba ilk dozda alerji olmamasına rağmen ikinci dozda da yine alerji riski varmı, beni alerji çok korkutuyor, teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji

İlk dozda alerji oluşmadı ise 2. dozda da oluşmaz. Ancak diğer yan etkileri biraz daha fazla olabilir.

26 Mayıs 2021 11:00
TH
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam, benim kanda alerji değerlerim yüksek çıkıyor, alerji hapı kullanıyorum bu yüzden endişe ediyorum

26 Mayıs 2021 11:30
Prof. Dr. Zeliha Yazıcı
Tıbbi Farmakoloji

Neye alerjiniz olduğunu bilmek önemli. Alerji testi yaptırmanız yararlı olabilir.

26 Mayıs 2021 13:41