TE
Soru Sahibi
27 Temmuz 2015 18:53

Asetil Kolin Reseptör Antikoru

Hocam merhabalar , Myasteni gravis şüphesi nedeniyle bugün EMG çekimi yaptık.Henüz sonuçlanmadı ancak daha önce doktorumuz ayrıca kan tahlili yapmıştı bugün sonuçlandı tahlilde Asetil Kolin Reseptör Antikoru <0.1 mmol/L yazıyor referans aralıkları kısmı boş bu değer myasteni için fikir verir mi ? Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hasan Akdemir
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Asetilkolin Reseptör Antikoru 0.1 in altında çıkması negatif olduğu manasına gelir. Bu da direk MG olmadığınız manasına gelmez, anti Musk antikor bakılmasını da tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

29 Temmuz 2015 12:17