UA
Soru Sahibi
13 Ocak 2020 19:45

Artrose distractie

Sayın Hocam Merhaba, hastamız 2018 yılı Mart ayında menisküs ameliyatı oldu, fakat şimdi siz kapağı kıkırdağında aşırı aşınma olduğu gerekçesiyle doktorumuz artrose distractie işlemi gerçekleştirmek istiyor, kızımız 29 yaşında ve yurtdışında yaşıyor, farklı bir öneriniz varmı, veya sizinle birebir görüşerek tedavi aşaması planlayabilir miyiz, geri dönüş yaparsanız memnun olurum, saygılar Hocam.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Selim Akçiçek
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba. Öncelikle elimde olmayan sebeplerden dolayı geç yazdığım için özür dilerim. Hastamıza artroskopi yapılmış diyorsunuz. Ameliyat sırasında mı kıkırdakların durumu görüldü yoksa sonra mı böyle düşünüldü? Bu süreçte kikirdaklara yönelik destekleyici tedavi yapıldı mı? Bir de çok genç hasta bu durumlar için.romatolojik bir hastalık ya da diz hasarı yapacak bir düşme,çarpma oldu mu acaba? Bu bilgilerin yanısıra varsa ameliyat cd si,ameliyat öncesi ve sonrası mr tetkikleri bir dosya şeklinde getirirseniz tedavi için ayrıntılı bir değerlendirme yaparız. Selamlar.

22 Nisan 2020 12:45
UA
Soru Sahibi

Hocam selamlar , malum gunumuz sorunu, durumlar duzeldiginde ilk firsatta gelecegiz ziyaretinize. Saygilar hocam.

22 Nisan 2020 12:49
Op. Dr. Selim Akçiçek
Ortopedi ve Travmatoloji

Doğru valla. Güzel ve sağlıklı günlerde görüşürüz inşallah.

22 Nisan 2020 12:59