bn
Soru Sahibi
28 Eylül 2015 17:34

arkus aorta ektaziktir

Hocam akciğer filmi çektirdim arkus aorta ektaziktir diyor internetten baktım kelime olarak genişleme yazıyor bu iyimi kötümü çözemedim iş başvurusu için istediler ama merak ediyorum 45 yaşındayım sigara içiyorum günde yarım paket cevap verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Şimşek
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Evet genişleme anlamına geliyor. Bunun için bir kardiyoloji uzmanına başvurmanız lazım. Çok değişik nedenlere bağlı olabiliyor. Tansiyon yüksekliği buna neden olabilir ama bunun dışında çok ciddi problemlere de bağlı olabilir. www.drismailsimsek.com

9 Ekim 2015 11:18