sn
Soru Sahibi
11 Ekim 2019 09:58

aritmi, ritim bozukluğu, kalp atışı

hocam kolay gelsin 24 saatlik holterimde maximum kalp hızı 135, minimum kalp hızı 43 kayıt sırası9nda asıstolı af atakları veya vt gorulmedi st depresyonu görülmedi t negatifliği görülmedi pause görülmedi izole vps 3 dakikada 25 aritmi görüldü ritim bozukluğu saptandı rytmonorm 150 kullanıyorum hocam 15 gün kullan gel dedi. bu durumum geçici midir ben ilaç kullanmakta zorluk çekiyorum ve bu durumdan sonra panikliğim başladı tedirginim . hep ilacı içmek durumunda olabilirmiyim geçermi bilmek istiyorum .. şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Holter bulgularınızda aritmi diye ifade edilen sorunun daha açık şekilde belirtilmiş olması gerekiyor. Aritminin türü belirtilmeli. Ben ilaç kullanmanız gereken bir durum olmadığı kanaatindeyim. Özellikle Rytmonorm gibi ağır bir ilacı. kesin bir şey söylemem için holterin tamamını görmem gerekiyor. Geçmiş olsun.

30 Kasım 2019 21:42