GD
Soru Sahibi
22 Haziran 2018 02:27

Arı mama kullanımı

Mrb bebeğim 1.ay 300 2.ay 400 3.ay 500 gr aldı 4 ay bitince ek besinlere başlamak istiyorum. Arı mamayı öneriyor musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hatice Emel Özyürek
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

Son ayda 500 gr/ay kilo alımını yakalamışsınız. Bu nedenle sadece anne sütüyle beslemenizi tavsiye ederim. Eğer anne sütü almıyor ve mama takviyesi alıyorsa o zaman ek gıdalar başlanabilir. Ek gıda, halihazırda bizim tükettiğimiz gıda maddelerine verilen isimdir. Bu nedenle ek gıdaya öncelikler meyve, sebze ve yoğurtla başlanır.

22 Haziran 2018 08:14