DK
Soru Sahibi
31 Ağustos 2021 01:33

Arcalion kullanımı

Hocam merhaba gün içerisinde çok uykuluyum hiç enerjik adeğilim, 12 saat uyusam da gene de uyumak istiyorum böyle olunca hiç bir şeye odaklanamıyorum ,ders çalışmam lazım konsantre olamıyorum Arcalion kullanmam ise yarar mı ? Ve bu ilaç kilo aldırır mı ? teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. A. Gökhan Akkan
Tıbbi Farmakoloji

Kevser merhaba. Tıp da belirtiler üzerinden ilaç kullanmak doğru bir şey değildir. Öncelikle o belirtinin nedenini bulmak gerekir. Örneğin senin şikayetin olan yorgunluk hissi, uyku hali bir nedene dayalı olur , biz de o nedeni/hastalığı tedavi edersek zaten şikayetlerin ortadan kalkar. senin durumun B121 vitamini veya demir eksikliğine bağlı anemi, hipotiroidi ve stres, hatta depresyona bile bağlı olabilir. Yapacağın en iyi şey aile hekimine danış eni yönlendirsin. Çok geçmiş olun.. Hayatına biraz spor kat. Kendini ve aileni pandemiden uzak tutmak için mutlaka aşılat.

31 Ağustos 2021 12:08