ŞE
Soru Sahibi
23 Haziran 2022 21:32

Antrumda beyaz plak

Doktor bey merhabalar Mide yanması ve ağrı şikayetleri ile bugün endoskopi oldum.Doktorum antrumda görülen beyaz plaklar sebebiyle biyopsi aldığını söyledi.Ksantelazma olabilir mi diye sordum, biraz geniş bi alan kapladığını söyledi..Yorumlarsanız çok sevinirim Bulgular şu şekilde Özefagus : ögjde 5 mmden kısa lineer erezyonlar izlendi Mide : Kardiya normal fundus, korpus hiperemik ve yer yer erezyone idi. Antrum hiperemik ve erezyone olup prepilorik bölgede pylor kanalını da saran beyaz renkli mukozadan kabarık plaklar izlendi. Plaklar üzerinden biyopsi alındı Duodenum : Pilor defonksiyone.Bulbus hiperemik izlendi. Duodenum 2. segment normal olup demir eksikliği anemisi etyolojisi, çölyak hastalığı ön tanısı ile biyopsi alındı Tanı: la grade a özofajit,eroziv pangastrit,antrumda beyaz plaklar. Defonksiyone pylor,bulbit

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

parçayı görmek lazım . reflü özofajit var... çölyak gibi değil ama yine de biyopsi alınmış... sonuçları doktorunuzun değerlendirmesi uygun olacaktır.

27 Haziran 2022 12:15