SR
Soru Sahibi
21 Ocak 2012 06:11

antral gastrit

hocam,mayis 2011 de endoskopi yapildim soyle yaziyor,aclik salgisi ve mide haraketleri dogal,fundus ve korpus mukozasi dogal,antrum hiperemik ve odemliydi,retrofleksiyonla kardiya gevsek gorunumdeydi,70,cm de pilora ulasildi.bulbus ve postbulber bolge dogaldi TANI kos disfonksiyonu,antral gastrit BIYOPSI,mide antrumuna ait mukoza ve submukoza goruldu,buradaki guddeler sayica az buyuklu kucuklu ve deformedir,arada bag dokusu artisi,seyrek duz kas hucreleri ve seyrek iltihap hucreleri mevcuttur,h,p lori gorulmedi MIKROSKOBIKmide antrum reaktif gastropati (reflu gastrit ile uyumlu)h plori gorulmedi, hocam bu analizi sizden almayi beklemeden rizeye gittim rizede analizi yegenim sonradan gonderdi rizede doktora gittim bana nexiyum kullanmami onerdi,oksuruk sikayetlerim vardi nexiyum u ictikten sonra gecti fakat bu nexiyum ne kadar guvenilir nereye kadar icecegim su an yurt disindayim ve midemde balon varmis gibi hissediyorum,goz kapaklarim sisiyor,saygilar sunarim,rukiye sahin

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İlkay Süalp
Pratisyen Hekimlik

Sorunuzun yanıtsız kaldığını görüyorum. Arzu ederseniz,sitemizden bir Gastroenteroloji uzmanı seçerek kendisine sorunuzu tekrar yoneltebilirsiniz. Saglikli günler dilerim.

29 Ocak 2012 11:06