YU
Soru Sahibi
19 Haziran 2018 11:45

anti hiv combo

hocam merhaba ben şüpheli ilişkiden 23 gün sonra Ardahan devlet hastanesine anti hiv combo testi yaptırdım negatif geldi bir ay sonra tekrar yaptıracam. da hocam benim sorum tek sonuç yazıyordu combo testlerde p24 antijenine bakılmıyor p24 antijeni için farklı test mi yaptırmalıyım

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Fatih Kara
Tıbbi Biyokimya

"Combo" testte p24 de bakılır; sonuç, tek bir değer şeklinde rapor edilir.

19 Haziran 2018 22:28
YU
Soru Sahibi

Teşekür ederim hocam anti hiv testini yaptırdım oda negatif çıktı ama birlikte olduğum bayanın kollarında ve bacaklarında morluklar oluşuyor5-6 cm çapında veya daha büyük morluklar kendiliğinden oluşuyor ve uzun bir sürede geçmiyor hocam aids veya başka cinsel yolla bulaşan hastalıkların böyle bulguları olabiliyormu şimdi den çok teşekür ederim.

11 Temmuz 2018 08:41
Uzm. Dr. Fatih Kara
Tıbbi Biyokimya

Pıhtılaşma ile ilgili birtakım tahlillere bakmak lazım. Bir dahiliye uzmanına başvursun.

11 Temmuz 2018 09:18
YU
Soru Sahibi

hocam merhaba tekrar e devleten 23 gün Anti-hiv 1+2 combo testi yaptırıken Doktor hanım tam kan sayımıda yapmış WBC 3.93 Eos# 0.07 ve Bas½ 0.0 çıkmış hocam bunlar hiv virüsüyle ilgilimidir 42 günde yaptırdığım Anti hiv testide negatif çıktı başka test yaptırma ma gerek varmı şimdi den teşekür ederim

14 Temmuz 2018 15:42
Uzm. Dr. Fatih Kara
Tıbbi Biyokimya

HIV enfeksiyonunu HIV testleri üzerinden yorumlamak gerekir. Genel tavsiye; negatif sonuçların 3. ayın sonunda teyit edilmesi yönünde...

14 Temmuz 2018 21:35