VT
Soru Sahibi
8 Şubat 2019 16:55

ANTALYA MANAVGAT 2 YAŞ KIZIM VAR

Ben Antalya manavgattan yazıyorum. 2 yaşını yeni doldurmuş kızım var . biz anda aşırı büyük insandan fazla horlama oldu bizde cocuk doktoruna götürdük bogaz enfeksiyonu ve kulagı da sıvı var dedi ilac verdi 1 ay sonra tekrar gelin dedi. İlaclar(antibiyotik surup,zespira toz birde sprey nazoster) cocugum 1 hafta sonra rahatladı ilaclar bittti 1 ay sonra tekrar gittik. Sıvı birikmesi var ama cok asırı degil dedi,horlaması yok dedik .filim istedi cekildi ve %90 üzerinde kapalı dedi ilacları bir ay daha devam edin dedi bizde korktugumuz için kulaklarına zarar vermesinden birde kbb görsün dedik ve kbb ye yönlendirdi. Oda önce muayene etti kbb kulagı sıvı var dedi filme baktı filme göre operasyon gerektiriyor dedi ilaclarla rahatladı dedik. Hayat boyu ilcları kullanamaz dedi birde basınc testi yapıldı ve dediki korktugum kadar degil dedi.biraz basınc var dedi.bununla beraber kulac zarında cökme var dedi.ama kulağına tüp vs. Gerekmiyor dedi. Geniz eti alınınca kendiliğinden rahatlayacak dedi. Gün verdi. Fakat biz cok ufak oldugu için korkuyoruz. Ameliyathaneye giderken kendinde olacagından gitmek istemeyecek ve panıkleyecek malum yasının geregi. İçerde de panik ler ve kötü bir durum ortaya cıkarsa diye korkuyoruz allah korusun. Bu ilaclar sayesinde toz ve sprey rahatladı suanda zaten bir ayı geciktirde hastalanmadı cok sukur. Biraz daha beklesek mi diye tereddütte kaldık. Nolur bi yol gösterin bi fikir. Bu ara da Hastane devlet hastanesi. Ondan bir ay öncede baska bir doktora götürdük o da alınaması gerekecek er yada gec duruö onu gösteriyor ama 2 bucuk yaş bizim önerimiz demişti. Benim korkum beklerken kulakları zarar görürmü suan herhangi bir duyma kaybi beslenme düzensizligi bişy yok. Kilo kaybı yok. Simdiden tesekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Emine hanım merhaba çok geçmiş olsun. KBB hastaları riskli hastalardır basit boğaz enfeksiyonu bile çocuklarda kulaklarda sıkıntıya sebep olabilir. O yüzden sizi uyaran doktor arkadaşlarım gereken tüm tetkikleri yapmışlar ve ameliyat demişler ise olmanızda fayda var. küçük olduğu için korkmakta haklısınız ama operasyon öncesi rahatlatıcı ilaçlar ile çocuk rahatlatılır. işinin ehli bir doktor ile sorunsuz atlatabilirsiniz. malesef geniz eti kendiliğinden yada ilaçlarla düzelen iyileşen bir şey değil..çok geçmiş olsun

28 Şubat 2019 12:27