BD
Soru Sahibi
6 Aralık 2017 19:53

Annemin nesi var ?

Merhabalar hocam ; annemin son 5 yıldır dizleri ağrıyor. Tabiri caizse bu ağrılar sebebi ile gitmediğimiz doktor kalmadı.Lakin net bir sonuc elde edemedik.Annemin ayağından sıvı alınıp yine igne yapıldı ancak 3.defadan sonra daha kötü oldu simdi sadece ev ici islerini yapabiliyor. Yurumekte zorluk çekiyor ayağı ustun de duramıyor.Ve doktorumuz en son demir eksikliği olduğunu soyledi.ve anneme meniscus romatizma gibi teşhisler konmuştu.Ne yapabılırız Şimdiden teşekkür ederim .

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhabalar , PRP ,nöral terapi, proloterapi ve fizik tedavi, kaplıca, dizlik, tam çömelmeme, kilo vermek gibi günlük yaşam önerileri ,gibi tedaviler eklem kıkardağına iyi gelen besin takviyesi ilaçlar, romatizma varsa türüne göre tedavi, d vitamini düşükse veya b12 gibi kan değerleri ve daha bir cok degerlendirme yapılabilir, fizik tedavi hekimine başvurabilirsiniz , ameliyat gerekli görülürse ortopedi hekimi değerlendirebilir, çok seçenek var , geçmiş olsun dileklerimle

7 Aralık 2017 02:04
BD
Soru Sahibi

Hızlı cevapladığınız için çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim hocam çok sağolun

7 Aralık 2017 03:28
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Rica ederim keşke yakında olsam da daha ayrıntılı ilgilenebilseydim ama emin olun ki meslektaşlarım gerekeni yapacaktır en kısa zamanda şifalar dilerim, saygılarımla, bu arada gelişmelerden haber ederseniz sorunuz olursa yine cevaplarım elimden geldiğince hızlı

7 Aralık 2017 03:42