ÖH
Soru Sahibi
7 Kasım 2007 00:38

annemin(42) kollarında ağrı ve sağ bacağında ağrı ile beraber kramplar,sağ

annemin(42) kollarında ağrı ve sağ bacağında ağrı ile beraber kramplar,sağ ayağının kücük parmaklarında uyuşma,oturduğunda sağ kalçasının kuyruk sokumu bölümünde batma ve ağrı şikayetleri var.şikayetleri 4 yıl önce merdivendn düştükten sonra başladı.o zaman bel bölgesinde morarma ve şişme oldu,morluk 1 yıl sürdü.doktoru tomografi sonucunda bel fıtığı ile boyunda 4yerde fıtık ve düzleşme var dedi.Annem felç olma korkusu olddan ameliyat olmak istemiyor.Siz ne yapmamızı önerirsiniz?teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Aybars Akkor
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ne yazık ki bel ve boyun konusunda yapılan yanlış ameliyatlar, ya da bu konuda tam uzmanlaşmamış doktorların da bu ameliyatları yapması hastaları bel ve boyun ameliyatları konusunda ileri derecede korkutuyor. Artık bel fıtığı, bel kayması, kanal darlığı ameliyatlarında ileri teknolojiyi uygulayan el becerisi yüksek ve deneyimi fazla olan doktorların ameliyatlarında sakat kalma felç olma riski yok, boyunda da yok denecek kadar az. En azından ben kendi adıma böyle bir söz verebiliyorum. Bu nedenle anneniz ameliyatları dert etmesin, biran önce acılarından kurtulsun.

11 Kasım 2007 08:24