ÖM
Soru Sahibi
2 Eylül 2014 11:25

Annem Gögüs Kanseri ve 2 Gögsü alındı, Tedavi Sonrası...

Merhaba, Annem 67 yaşında , Lomber MR cekilirken metaztas görüldü ve Cintografi cekildikten ve Biopsi yapıldıktan sonra Kötü huylu tümörler gögüslerinde bulundu. Gögüs kanseri teşhisiyle , CERRAHPAŞA'da ameliyatla 2 gögsü ve lenf bezleri gecen hafta alındı. Şu an morali iyi ve kendisini iyi hissediyor. Bundan sonra Kanser tekrar etme veya, diğer bölgelere sıçrama riski varmıdır ? Varsa nedir ? Bundan Sonra, Nasıl beslenmelidir ? Bundan Sonra ne tip sporlar yapmalıdır ? iyi çalışmalar ve TESEKKURLER , Efe

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Özkan Kanat
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Evet sicrayabilir. Tedavi alirsa bunun riski azalir.

9 Eylül 2014 01:26
ÖM
Soru Sahibi

Tesekkur ederim Ozkan bey. Tedavi derken, Kemoterapi yada Radyoterapi'mi kastettiniz ? Ayrıca, En cok merak ettiğimiz konu; Kendisi Kırmızı et ,yumurta , tavuk kanat , peynir , börek v.s. tarzı beslenmeyi tercih ediyor genelde . Bundan Sonra, Nasıl beslenmelidir ? Spor yapmayı ise pek sevmiyor , hiç yapmıyor. Bundan Sonra ne tip sporlar yapmalıdır ? Tesekkur eder , iyi çalışmalar dileirm. Efe

9 Eylül 2014 09:54
Prof. Dr. Özkan Kanat
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Yemek seceneklerini ve egzersiz programini kemoterapiden sonra belirleyelim. Hepsi bir arada zor olur.

10 Eylül 2014 10:14