şe
Soru Sahibi
23 Şubat 2016 16:57

anne bebek iletişimi

Ahmet bey merhaba, benim üç buçuk aylık bir erkek bebeğim var emmeyi reddediyor bu nedenle doğduğundan beri sütümü sağıp biberonla besliyoruz. Bu süreç beni bebeğimden çok ayrı bıraktı bebeğimle hep aile büyükleri ilgilenmek zorunda kaldı hala da aile büyükleriyle kalıyoruz ,ben hep süt sağmakla uğraşıyorum . Bebeğimle nasıl bağ kurabilirim benimle hiç huzurlu olmuyor sıradan biriymişim gibi uyuturken beslerken ağlıyor sürekli sakinleştiremiyorum benim annesi olduğumu ne zaman nasıl farkeder yardımınızı bekliyorum hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Şenses
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Gebelik sonrası dönem anneler için çok stresli ve değişen hormonal dengeler nedeni ile umutsuzluk ve karamsarlığa yatkın bir dönemdir. Benim tavsiyem öncelikle bir psikiyatrtist yada psikologla yaşadığınız bu zor süreci paylaşmalısınız. Uzman arkadaşların yardımının çocuğunuzla sağlıklı ilişkinin ilk adımı olacağını düşünüyorum. Saygılarımla

23 Şubat 2016 20:04