9 Kasım 2020 02:54

Anlama bozuklugumu

Merhabalar 65 aylik bir kizim var anasinifina verdim ama cizdigim bi rakimi yada seklin aynisini yapamiyor insan (çopten adam) cizemior resim yap dedigimde yamuk daire fln ciziyor renkleri bilior 1 den 10 a kadar sayilari biliyor ve gosterior ama cizemior siralama fark bulma cizgi calismasi gibi seyleri yapabiliyor ama bi hikaye okudugumda sonunda en basit sordugum soruyu bilmiyor bana bi yardimci olabilirmisiniz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Başarılı bir resim yapmasını ya da başarılı çizgiler çizmesini, başarıyla kavram eğitimi almış gibi davranmasını istiyorsunuz. Tahmin ediyorum, kızınız anasınıfına bu yıl başlıyor ve daha önce anaokulu eğitimi almamış. Demek istiyorum ki çocuklar bu tür çalışmalara ne kadar erken başlarlarsa o kadar becerileri gelişir. 2-3 yaşından itibaren bu tür çalışmalar bol bol yapılırsa, birlikte boyama ya da karalama çalışmaları ya da çizim çalışmaları yapılırsa bu yaşta oldukça iyi düzeye gelir. Eğer daha önce hiç ya da çok az çalışılmışsa beceri düzeyi biraz daha geridedir. Çalıştıkça gelişecektir. Kavram eğitimini verirseniz sorularınıza cevap verebilir, bol bol kitap okuyup onun üzerinde kısa cevaplı sorular sorulur ve incelenirse o becerisi gelişecektir. Yani öğrenmesine yardımcı olunuz. Öğrendiğini ifade edebilmesine, becerilerini geliştirebilmesine yardımcı olunuz ki o da gelişebilsin. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok gelişecektir. Kızınız hakkında hemen ümitsizliğe kapılmayınız. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

28 Kasım 2020 15:04