DF
Soru Sahibi
3 Kasım 2016 11:07

Ankilozan spondilit

Slm hocam bana ankilozan spondilit teşhisi konuldu ancak tedavi için bir işlem yapılmadı(sadece ağrı kesiciler verildi) yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba Fatih bey; öncelikle çok geçmiş olsun. Ankilozan Spondilit; omurga başta olmak üzere bir çok eklemin romatizmal tutulumu ile gidebilen kronik seyirli bir hastalıktır. Hastalığın teşhis edildiği andan itibaren günlük yaşam alışkanlıklarında değişiklik ve doktor takibi şarttır. Hastalığınızın tanı esnasındaki derecesi ve detaylı klinik muayenelerininiz ışığında bir çok tedavi seçeneği mevcut. Herhangi bir öneride bulunmadan önce detaylı değerlendirme sonuçlarınızı bilmem gerekir. Hastalık ve kişisel hikayeniz ile ilgili bir çok detay ve tahlil sonuçlarınızın değerlendirmi esastır. Hastalığınızla ilgili her türlü ayrıntı için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ağrısız günler dilerim.

4 Kasım 2016 00:06
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba Fatih bey; öncelikle çok geçmiş olsun. Ankilozan Spondilit; omurga başta olmak üzere bir çok eklemin romatizmal tutulumu ile gidebilen kronik seyirli bir hastalıktır. Hastalığın teşhis edildiği andan itibaren günlük yaşam alışkanlıklarında değişiklik ve doktor takibi şarttır. Hastalığınızın tanı esnasındaki derecesi ve detaylı klinik muayenelerininiz ışığında bir çok tedavi seçeneği mevcut. Herhangi bir öneride bulunmadan önce detaylı değerlendirme sonuçlarınızı bilmem gerekir. Hastalık ve kişisel hikayeniz ile ilgili bir çok detay ve tahlil sonuçlarınızın değerlendirmi esastır. Hastalığınızla ilgili her türlü ayrıntı için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Ağrısız günler dilerim.

4 Kasım 2016 00:07