ÇE
Soru Sahibi
20 Ağustos 2020 15:43

Ani haraketlerde rahatsızlık

Hocam merhabalr 22 yaşındayım. Son bir aydır oturduğum yerden kalktığımda göz kararması ve tansinyon düşüklüğü yaşıyorum son zamanlarda da aynı şekilde ani kalkislarda başımda baskı kulaklarda çınlama gibi şeyler ve sıkışma gibi şeyler hissediyorum. Bildiğim kronik bir hastalığım yok sadece alakalı mı bilmiyorum yakın zamanda diyetle yaklaşık 8-9 kilo verdim. Hastanelerin durumu tehlikeli olduğu için yazdım teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Ebubekir Bey, Bahsettiğiniz durum ortostatik hipotansiyon dediğimiz durumdur. Ani kalkışlarda damar sisteminin buna hemen uyum sağlayamayıp anlık tansiyon düşüklükleri oluşması anlamına gelir. Yakın zamanda verdiğiniz kilolar ile alakalı olabilir ama yine de muayene olmanızı öneririm. Geçmiş olsun. www.drcanozbek.com

21 Ağustos 2020 08:42
ÇE
Soru Sahibi

Hocam teşekkür ederim son olarak kısa vadede tavsiye edeceğiniz yiyecekler var mı bu rahatsızlığa faydası dokunabilecek?

21 Ağustos 2020 11:11

Bol bol su içmek işe yarayabilir. Özellikle sıcak mevsimlerde susuz kalmayın.

22 Ağustos 2020 08:47