YG
Soru Sahibi
8 Aralık 2023 20:11

Ani bayilma

Merhaba annem 2015 yilindan bu yana a.f hastasi gecirilmis dvt ve iskemi oykusu var coumadin kullaniyor aylik kontrollerini yaptiriyor kan degerleri iyi rutin kalp hormonlari herseyi gecen hafta bakildi inr biraz yuksekti 3.4 civari doz ayarladi dahiliye hekimi haftaya bakilacakti 2 ay oncede kardiyoloji muaynesi oldu tansiyonu dusuk ilerliyordu ilacini yeni degistirdiler atakant sanirim verdiler bugun annem bi cenazeye katilmis namaz kilmis camiye girip camiden cikarken kendinden gecmis yani gozum karardi hatirlamiyorim diyor yuzunu falan carpmis orda seslenmisler kendine gelmis ama diyo hic bi sersemlik vs olmadi yurudum diyor bu ara safra kesesinden bi problem yasiyor amilaz lipaz yulsek onun icin ultrason bekliyor onun disinda kan degerleri iyi cok korktuk anadoluda yasiyor randevuda yok bikere daha camide oyle oldugunu soyledi ama sadece basinin donduginden bahsetti bayilma olmamis ozaman hemen bi kardiyolojiyle gorusecekler ama neden olur bu o arada tansiyonunu bisure sonra olcmusler 13.7gelmis bu hal tekrarlarmi neden olmus olabilir

2 cevap
Cevaplar (2)

Ani tansiyon düşüp hemen peşinden düzelmiş olması en güçlü olasılık. Selamlar..

11 Aralık 2023 21:37
YG
Soru Sahibi

Tesekurler cevap icin bugun tekrar dahiliyeye gidildi ferritin alt sinira yakin gelmis ondanda olabilirmi bu denli bi durum

13 Aralık 2023 19:27

Tek açıklama olamaz. Selamlar..

16 Aralık 2023 20:07