OE
Soru Sahibi
2 Temmuz 2017 01:16

Anemi ve spor

Merhaba, 22 yaşında bir bayanım. Her gün 45 dakikası tempolu yürüyüş ve 15 dakikası koşu olmak üzere 1 saat spor yapıyorum. Spordan sonra ellerimde ve bazen ayaklarımda uyuşma,karıncalanma oluyor. Normal bir durum mu? Demir eksikliği anemim var, bunun da bu durum üzerinde etkisi var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ramazan Yıldız
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Elif Hanım, Özellikle anemisi olanlarda spor sonrası bu tür şikayetlerin olması beklenebilir. Bu yaş grubunda anemi en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Tedavi ve takip açısından bir Hematoloji uzmanına başvurmanız uygun olacaktır. Geçmiş olsun. Ramazan YILDIZ Tıbbi Onkoloji Uzmanı

7 Temmuz 2017 12:21