AS
Soru Sahibi
24 Mayıs 2020 13:21

Anaflaksi riskim fazla mı

Hocam merhabalar ben normalde domates biber hepsini yiyebiliyorum patates yani bugüne kadar da hiç dikkat etmedim alerji yapıyor mu diye fakat her duşa girip çıkınca yüzümde kızarma yanma oluyor doktora gittim kendim laboratuvar öğrencisiyim bununla iligli bir test olmadığını söyledi fakat bu ara vücudumunda kaşındığını ve her sabah göz akıntısı hapşurukla uyandığımı söyleyince polen alerjisine karşı test yapıldı pozitif çıktı fakat hocam benim korkum bu alerjinin ilerleyip anaflaksi olması ve şuan böyle kaşıntı yanla olduğu için daha önce yediğim yiyceklerden bile korkmaya başladım yediğim şeylerin daha sonra alerji ve anaflaksi yapma durumu olur mu hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

alerji rinit astım veya cillte kaşıntı kızarıklık ürtiker yol açabilir. alerji uzmanları tarafından görülüp alerji aşıları ile alerjiniz ortadan kaldırılabilir

5 Haziran 2020 09:55