KG
Soru Sahibi
3 Kasım 2016 14:15

amniyosentez

iyi gunler yeşim hanım ocak 2016 da adanadan gelıp sızınle goruşmuştuk 3 defa 6 haftada sonlanan gebelıgım oldu hiç kalp atısı duymadım ardından sıtogenetık test yapıldı eşimde 46xy t1;5: p(31);q(35) dengelı translokasyon cıktı 1 yıl ıcınde 4 defa tup bebek ilaç tedavısı gordum toplamda 42 yumurtam toplandı 17 sı dollendı pgd den 1 adet saglıklı cıktı transfer oldu ama tutunmadı . su an 10 haftalık hamıleyım normal yollarla hamıle kaldım ve bebegım su anda kalp atısı gelışımı hersey cok normal ilerliyo gıttıgımız doktor sıze su soruyu sormamı ıstedı 12 hafta uygulanacak olan 2 lı test ve 3 lu testın sonuçları olumlu cıkarsa bile ilerleyen haftalarda bebege amniyosentez yapılıması gerek mı degılmı onu ogrenmek ıstedı eger soruma cevap verırsenız cok mutlu olurum

2 cevap
Cevaplar (2)

Gülsen Hanım, öncelikle gebeliğiniz için çok sevindiğimi belirtmek isterim. Yaşınız çok ileri değilse ikili ve 3 lü test normal çıkabilir. Düzenli ultrason takiplerini yaptırın ve amniyosentez yapılıp yapılmayacağına bebeğin gelişimi ve ultrason takipleri sırasında karar verelim..15-16. hafta sonrasında tekrar konuşalım sağlıklı günler dileğiyle

4 Kasım 2016 16:48
KG
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim yesim hanim

4 Kasım 2016 16:51

rica ederim

4 Kasım 2016 16:54