KA
Soru Sahibi
16 Temmuz 2014 22:05

Amipli dizanteri

Merhaba doktor hanım Bir buçuk aylık kızımda köpüklü dışkıdan dolayı gaita tahlili yapıldı ve amipli dizanteri çıktı. 10 gün flagly şurup kullandık Sonrasında tekrar test yapıldı ve temiz çıktı 1 hafta sonra tekrar köpüklü dışkı yaptı dr umuz ilaca tekrar başlamamızı söyledi. Bu hastalık bizden gitmeyecek mi acaba ada tedavi mi yanlış anlamadım yardımcı olursanız sevinirim Çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hümeyra Doğan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

bebeğiniz emzik kullanıyorsa kesinlikle emziğini yere düşünce çeşme suyuyla yıkamayın.kaynar suyla yıkayın.suyu her emzirme sonrası veya mama veriyorsanız mama sonrası birkaç çay kaşığı olsa da verin ama kaynamış ılımış su olarak verin.bu mikrop sudan yada siz ellerinizi iyi yıkamıyorsanız sizden bebeğinize geçer.ayrıca gazlı ve ıkınarak kaka yapan bebeklerde de köpüklü kaka olur.zorlanmaya bağlı anüste çatlak olur ve çatlağa bağlı kakada aynı amipli dizanteride olduğu gibi kan çıkar.çatlak varmı gösterin.tedavi sonrası tekrar kaka tahlili yaptırın.geçmiş olsun sevgiler

17 Temmuz 2014 11:19