VA
Soru Sahibi
12 Aralık 2020 15:25

Ameliyat hakkında

Öncelikle iyi günler dilerim.Korona sebebi ile hastaneye gidemiyorum o yüzden buradan soruyorum bu vesile ile korona sürecinde siz sağlık emekçilerine şükranlarımı sunarım.Yaşım 23 1,5 yıl önce doğuştan penis eğriliği tanısı ile ameliyat oldum.Ameliyatımı üniversite hastanesinde doçent bir hoca yaptı.Ameliyat sonrası elle hissedilen sütürler var bir de rezidüel kurvatür var(10-15 derece arası) doktorum sorun yok ameliyat sonrası erken dönemde hafif bir gevşeme olmuştur dikişlerde dedi fonksiyonel bir problem olmaz dedi.Şu an bir problemim yok dikişleri elle hissetmek dışında.Düzenli bir cinsel hayatım yok ve bir deneyimimde olmadı.Bu ameliyatın biraz üstüne çok düştüm hassas yer olunca.Bu site üzerinden ameliyat doktorum dışında bir op. dr. hocaya ameliyat olduğumu ne gibi komplikasyonlar olacağını sordum o da bana dikişler erimez ama 10 yıl sonra belki zayıflar dedi zayıflarsa kopar mı dedim cevap gelmedi kafama takılıyor bu mesele hocam hassas bölge olduğu için sizin gözlemleriniz nedir bu ameliyattan sonra 10 yılda bir tekrar ameliyat mı gerekir o zaman ben 2019 da ameliyat oldum 2029 yılında varsayalım evledim bu dikişler hangi ilişkide kopacak düşüncesi ile mi yaşayacağım rus ruleti gibi? İkincisi dikişler koptu diyelim zayıfladı penisimi tamamen kaybetmek ya da ereksiyon yeteneğini kaybetme durumunu düşünerek mi ilişkiye gireceğim ? O bölge iyileşmedi mi ? Bu dikişlerin şu an hükmü nedir o bölgede ? 2 yıl olacak neredeyse bundan sonra ne gibi komplikasyonlar yaşarım bu rezidüel kurvatürde ki dikiş gevşemesi artık bir problem yaratır mı yoksa iyileşti artık bir problem olmaz mı? Avunmak değil sadece bilimsel klinik bilgileri istiyorum ve bunu sizin gibi deneyimli profesör bir bilim insanından duymak isterim ve kafamda ki kuruntuların doğrusunu öğrenmek isterim.Yoksa kafamda binlerce daha evhamlı düşünce oluşacak.Hocam hukuk okuyorum kendi derslerimden çok bu konuyla alakalı makale okuyorum.Şimdiden teşekkür ederim vakit ayırdığınız için iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi ileterek ince düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Penis eğriliği cerrahilerimde genellikle erimeyen dikişler tercih edilir bu nedenle o dikişlerin penil dokuda yaptığı fibrozis (nedbe dokusu) ve sikişlerde kopma olsa dahi kopmuş da plabilir o bölgede oluşan fibröz doku penisi tutar. Dikişlerin durması kopması ya da o bölgedeki değişikliklere neden olası ki 2 yıllık bir süreç geçmiş sertleşme problemi yaratmaz. 10 15 derecelik bir eğrilikte birliktelik sırasımda bir problem yaratmaz. Ancak o bölgede eline sertlikler dikiş materyalleri gelebilir ama problem oluşturmaz. Tavsiyem hukuk üzerine yoğunlaşman sürecini doğal halinde yaşamak olacaktır. Kaygı gerektiren bir durumun yok. Hafif derece kurvatür ve ipler cinsel ğroblem yaratmaz ancak kaygı yaratır... Saygılarımla

13 Aralık 2020 23:56