ŞH
Soru Sahibi
3 Ağustos 2015 22:23

Alerjik Rinit

Sayın Güçlü Hocam merhaba, Ben Hakan Kayseri de MN ilaç firmasında Bölge Müdürüyüm. Hocam sorunum son 1 aydır alerjik rinitimin aşırı rahatsız edici bir hal almasıdır. Her gün sabah saat 7 gibi çok fazla burun akıntısı, tıkanıklık ve tekrarlayan hapşırmalar ile uyanıyorum. Aile olarak alerjik bir yapımız var 2006 yılında yaptırdığım alerji testinde mite karşı çıkmıştı. Oğlumda da IgE : 800 civarında çıktı. Genel olarak burun tıkanıklığını tüm yıl boyunca devam ediyor, ancak yaz aylarında alerjik rinitim artıyor. Ama son 1 ayı hayatım boyunca yaşamadım, bu süre zarfında Kayseri, Adana ve Mersin bölgelerinde olamama rağmen aynı tempo devam ediyor. Son günlerde gözlerimde yaşarmaya başladı. Yıl içerisinde dönemsel olarak Clarinas ve Otrivine kullanıyorum. Son 2-3 aydır Duact ve ihtiyaç duyduğum zaman Otrivine kullanıyorum. Ancak uyanmadan sonra gün içinde de tekrarlamaya başladı. Bu konuda değerli tavsiye ve yönlendirmelerinizi rica ederim. Saygılarımla Hakan Şevilli

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Hakan Bey, önerim otomobil ve is yerinizdeki klimalarin filtre sistemlerini biran önce değiştirip temizletmeniz olacak. İlk aşamada lütfen bunu sağlayın.

6 Ağustos 2015 06:28