ıb
Soru Sahibi
18 Mayıs 2021 12:17

Alerjik kaşıntı nefes darlığı

Mrb hocam benim havada uçuşan bir cisme alerjim var bu mevsimlerde genellikle olan polen büyük ihtimal nefes darlığı yutma güçlüğü yapıyor gibi 5 farklı göğüs hastalıkları uzmanına gittim sft kan falan alındı normal çıktı Foster fixudual ventolin gibi ilaçlar verildi şikayetlerim geçmedi hep aynı en son cildiye gittim ona ağır alerjik tablomu diye sordum ekranda bir kaç resim gösterdi o resimlere benzemiyordu boğazıma baktı temiz dedi evham yapıyorsun eğer korktuğumuz hadise meydana gelseydi direkt acil uzmanları iğne Çamardı avil+dekort yazılıp gönderiyorlar 3 gün iyi sonra aynı oluyor acaba doktorun dediği gibi evham mı yapıyor yoksa ciddi bir atak mı geçiyorum ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

alerji testleri yapılması gerekir alerji saptanırsa alerji aşıları ile alerjiniz ortadan kaldırlabilir

4 Haziran 2021 16:34
ıb
Soru Sahibi

Sağolun hocam xolair iğne mi güvenli dil altı tablet aşımı akar ile polen alerjim var bu iki tedaviden hangisi daha güvenilir daha iyi sonuç alırım

10 Haziran 2021 01:22
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

aşılar alerjinizi ortadan kaldırabilir ülkemizde sadece polen içn dilatı tablet var diğerleri için yok

21 Ağustos 2021 13:00